Дедалі більшого поширення набуває автоматизація маршрутів громадського транспорту. Як зупинки, так і самі автобуси оснащуються дисплеями і табло, які виводять актуальну для пасажирів інформацію і дозволяють дізнатися, коли підійде потрібний автобус. Використання таких пристроїв допомагає орієнтуватися в місті, навіть якщо людина вперше приїхала в район.
Для чого потрібні табло для транспорту
Інформаційні електронні табло використовуються для візуального представлення інформації для пасажирів. Вони можуть виводити дані про маршрут, яким слідкує транспорт (його номер, пункти відправлення та призначення, назва поточної і наступної станцій) або соціальну і рекламну інформацію. Іноді вони показують і інші дані, наприклад, температуру в салоні.
Можливості інформаційних табло
У пристроях зустрічаються такі його формати:
- Рядок, що біжить - формат, що дозволяє виводити великий обсяг відомостей: назва наступної зупинки, маршрут, по якому прямує транспорт, дані про мікроклімат в автобусі та оголошення.
- Просте статичне зображення. Залежно від типу інформації (актуальна / наступна зупинка або пункт призначення) воно може бути одним і тим же протягом усього рейсу або змінюватися в міру руху автобуса.
- Прокручування вниз - як і рядок, шо біжить, дозволяє відображати значний обсяг тексту.
- Анімований стиль з різними ефектами.
- Жирний шрифт використовується, наприклад, на мініатюрних табло, на яких висвічується номер маршруту.
У пристроях використовуються потужні світлодіоди, що забезпечують читабельність тексту навіть на значній відстані (до 40 м). Калібрування рівня яскравості відбувається автоматично відповідно до рівня освітленості навколишнього середовища (моделі забезпечуються датчиком світла). Це дозволяє забезпечити необхідний рівень яскравості днем і запобігти дискомфортні відчуття для очей в темний час.
Різновиди табло
Класифікація
Зовнішні табло монтуються на корпус автобуса і призначаються для інформування пасажирів, що знаходяться на вулиці. Вони діляться на такі типи:
- Лобове / переднє транслює назву початкової / кінцевої зупинки і номер маршруту.
- Заднее- для номера маршруту.
- Бічне, як правило, показує ту ж інформацію що і лобове табло.
Салонні табло діляться на такі різновиди:
- Світлодіодні табло, що розміщуються під стелею спереду і виводять назви поточній та наступній зупинок. Іноді на них може висвітлюватися температура повітря всередині автобуса, а також час в форматі гг: мм. Найчастіше інформація виводиться в форматі рядка, що біжить. Налаштувати такий пристрій легко, при цьому можливо оновлення прошивки без розкриття корпусу.
- Кольорові дисплеї, що мають зовнішню схожість з екраном планшетного комп'ютера. На них виводяться: номер маршруту, назви актуальною зупинки і декількох наступних за нею, час відправлення. Іноді на екрані демонструється фотозображення поточної зупинки. Також на дисплеї можуть транслюватися рекламні матеріали.
На табло може виводитися не тільки текстова, але і графічна інформація. Наприклад, на призначеному для трамваїв світлодіодному табло "Увага, зупинка!» у верхній половині дисплея виводиться напис «STOP» червоним кольором, а в нижній - рухома фігурка людини жовтим. Тут задіяний спосіб зонування візуального простору використанням світлодіодів різних кольорів.
Пристрої для зупинок
На самих зупинках найчастіше встановлюють електронні дисплеї, що підключаються до системи управління транспортом. Отримуючи відомості про місцезнаходження транспорту різних маршрутів, вони визначають їх час прибуття. Грунтуючись на цих даних, система виводить на екран номер маршруту і час до прибуття автобуса на дану зупинку. Дані представляються у вигляді списку. При виникненні заторів чи інших ситуацій, що затримують рух, тривалість очікування розраховується заново і коригується в міру зміни обставин.
При бажанні замовника на пристрій можна встановити модуль програвання відеороликів. Це дозволить відтворювати на зупинках різного роду відеоматеріали - як соціально значущі (наприклад, від служби МНС), так і тих, що мають комерційний характер. Також пристрої можуть оснащуватися Wi-Fi роутером для роздачі інтернету.
Управління електронним табло
Для управління табло потрібно придбати автоінформатор. З його допомогою можна редагувати інформацію, що виводиться на табло. Робити це можна як в ручному режимі, так і використовуючи задані шаблони (наприклад, впорядковані списки зупинок). За допомогою автоінформатора можна задавати різні налаштування формату виведених даних (шрифт, відтінок, ефекти анімації та інше).
Табло можна інтегрувати і зі сторонніми інформаторами, за умови, що ті підтримують дану опцію і забезпечені CAN-інтерфейсом. Управління такою системою здійснюється за допомогою бортового комп'ютера.
Компанія також пропонує системи автоматичного інформування пасажирів. Дана система використовується не тільки для інформування пасажирів, а й для контролю роботи громадського транспорту.
Комплектація системи підбирається індивідуально під потреби замовника і може включати:
- систему відеоспостереження;
- систему автоматичного підрахунку пасажирів;
- інформаційні табло: лобове, бічне, заднє, салонне;
- автоінформатор;
- динаміки: внутрішні і зовнішні;
- GPS трекер.