Ми працюємо та проводимо монтаж GPS трекерів!
Графік роботи: з 09:00 до 18:00
20% від замовлень перераховуємо на допомогу ЗСУ

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини

Наша компанія пропонує бюджетне і ефективне рішення по контролю палива на легкових автомобілях, вантажних машинах, сільськогосподарській та будівельній техніці. Особливістю деяких авто і техніки в тому, що стандартні рішення по контролю витрат палива такі як: установка датчика рівня палива в бак або витратоміра на паливну магістраль, неможливі через технічні причини. У цьому випадку ми пропонуємо зчитувати дані з бортового комп'ютера через CAN-шину і передавати інформацію у систему GPS моніторингу.

Контроль витрати палива за даними CAN-шини

Вся інформація про витрату та рівень палива передається з бортового комп'ютера авто через CAN-шину і GPS трекер, далі всі отримані дані передаються в систему GPS моніторингу. Сьогодні CAN-шиною оснащені майже всі легкові та вантажні автомобілі. Бортовий комп'ютер приймає дані про паливо з штатного датчика, встановленого в баку на заводі виробника.

Параметри які можна зчитувати з бортового комп'ютера

Найважливішою інформацією є:

 1. Рівень палива - дозволяє проконтролювати заправки палива, час і обсяг.
 2. Витрата палива - бортовий комп'ютер розраховує сумарний обсяг спожитого палива.
 3. Точний контроль накопиченої витрати (за даними бортового комп'ютера).

Додаткові параметри, шо зчитуються з бортового комп'ютера:

 • пробіг автомобіля за даними одометра;
 • оберти двигуна;
 • швидкість автомобіля;
 • сила натискання педалі газу, яка відображається в процентах, використовується в модулі контролю агресивного водіння;
 • загальний час роботи двигуна;
 • температура двигуна (запобіжить виходу з ладу автомобіля в разі проблем з системою охолодження);
 • рівень моторного масла (оповіщає власника, що рівень масла впав нижче критичного, запобігає поломці двигуна. Особливо актуально для автомобілів, які здаються в оренду);
 • повний контроль автомобіля. Система може проводити дистанційну комп'ютерну діагностику автомобіля в режимі онлайн. Власник отримує максимальні відомості про поточний стан автомобіля: статус дверей, капота, багажника, необхідність проходження ТО та багато іншого. Дані, які можуть стати в нагоді в будь-якій критичній ситуації.

* Зчитування додаткових параметрів, залежить від моделі техніки. Наприклад, можна вважати дані про навантаження на вісь або рівні рідини AdBLUE.

Приклад відображення даних по CAN-шині на легковому автомобілі Citroen Nemo в системі моніторингу Local GPSM:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 1

* ДУТ - штатний датчик рівня палива

Приклад звіту по поїздках, витраті палива:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 2

Приклад відображення даних по CAN-шині на вантажному авто Mercedes Atego в системі моніторингу Local GPSM:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 3

* ДУТ - штатний датчик рівня палива

Приклад звіту по витраті палива і поїздках:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 4

Моделі авто які підтримують підключення по CAN-шині

Ознайомитися з повним каталогом автомобілів і списком параметрів, які можна зчитати з CAN-шини бортового комп'ютера можна за цим посиланням

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 5

Підключення до CAN-шини

Для того, щоб контролювати паливо за допомогою CAN-шини, необхідно встановити GPS трекер, який підтримує CAN-інтерфейс. До CAN-шини підключаються по цифровому входу контролера наступними способами:

 • Пряме (дротове) підключення;
 • Через безконтактні зчитувачі;
 • Через CAN логгер.

Метод прямого підключення вважається найпростішим і надійним. Даний метод дозволяє отримати більшість необхідних параметрів, включаючи дані по витраті палива, положенню педалі акселератора, температуру двигуна, тиск масла, і багато іншого.

Якщо автомобіль знаходиться на гарантійному обслуговуванні і немає можливості підключитися безпосередньо до проводів CAN-шини автомобіля, можна скористатися безконтактним зчитувачем. Головна перевага даного варіанта - зчитування параметрів проводиться безконтактно. Ніяке діагностичне обладнання не зможе визначити, що з автомобіля проводиться зчитування будь-яких параметрів. Недоліки даного методу: кількість зчитувальних параметрів менше, ніж при прямому (дротовому) підключенні до CAN-шини.

Найбільший список зчитувальних параметрів доступний за допомогою CAN-логгерів. Дані пристрої є посередниками між GPS трекером і CAN-шиною. Пристрій зчитує параметри, розшифровує їх і передає на GPS трекер. Даний метод ідеально підходить для зчитування даних зі спец. техніки, комбайнів, кранів, та іншого.

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 6

Готове рішення: GPS трекер GPSM Pro + CAN-логгер (2999 грн)

Також враховуйте особливості конкретної моделі автомобіля, спецтехніки та типу датчика. Він може бути як цифровим, так і аналоговим, а також важільним або трубчастим. Штатний датчик має не таку високу точність, як високоточний ДРП або датчик витрати палива.

Як підключається GPS трекер до CAN-шини автомобіля?

Незважаючи на те, що принцип підключення однаковий - для зчитування параметрів необхідно підключитися до 2 дротів (CAN-H і CAN-L), місце знаходження цих дротів у кожного автомобіля різне. Більш того, на більшості автомобілів є кілька CAN-шин.

Щоб вибрати оптимальну точку підключення, зверніться в нашу компанію і ми допоможемо вирішити питання підключення до CAN-шині автомобіля.

Нижче знаходиться приклад точки підключення для автомобіля Renault Megane 2:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 7

Процес установки займає до однієї години. Підключення може бути безконтактним (без врізки в дроти CAN-шини). Зчитувач прикладається до проводів, гарантія на автомобіль зберігається.

Програмне забезпечення

Приклад роботи GPS трекера з підключенням до CAN-шини на автомобіль Ford Focus:

Об'єкт на карті в реальному часі. На вкладці «Моніторинг» представлені основні функції GPS моніторингу. Тут можна спостерігати за переміщенням об'єкта на карті, адресу знаходження ТЗ в реальному часі, а також кількість палива в баку.

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 8

 * ДУТ - датчик рівня палива

Мобільний додаток Local GPSM надає можливість стеження за транспортом в реальному часі, показує інформацію з датчиків палива (кількість палива в баку, витрату, заправки, зливи), відображає дані про пробіг, поїздки, маршрути, стоянки. Відправляє повідомлення про події на смартфон. Створення звітів в PDF.

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 9

Повідомлення про події

Можна створити різні повідомлення (наприклад, про перевищення швидкості, нагадування про техогляд, покидання геозон, втрати зв'язку з супутниками, глушіння GSM сигналу). За допомогою вбудованого акселерометра можна отримувати повідомлення про евакуацію, ДТП, буксирування. Повідомлення може бути відправлено в месенджер Telegram, Viber, E-mail або за допомогою SMS. Також push-повідомлення в мобільному додатку.

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 10

Найпопулярніші звіти:

1. Побудова треку - траєкторія об'єкта на карті. Трек будується по точках і з'єднується відрізками в єдину лінію. На трек можуть бути нанесені маркери, які позначають місця, де відбувалися парковки, заправки та інші події.

Трек по поїздкам:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 11

Трек за швидкістю:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 12

Трек одним кольором:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 13

2. Звіт по поїздкам. У звіті «Поїздки» дані формуються із зазначенням часу і місця початку поїздки, часу і адреси кінцевого положення. Фіксуються дані про тривалість поїздки, пробіг, середню швидкість, максимальну швидкість.

Загальна статистика:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 14

Звіт за кількістю поїздок:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 15

3. Звіт по зупинкам. Звіт по зупинкам відрізняється від стоянок транспортного засобу тим, що в цю таблицю виноситься інформація про простої, тривалість яких становила менше 5 хвилин. Всі простої транспортного засобу з тривалістю більше 5 хвилин вважаються «стоянкою» і формуються в таблиці «Стоянки».

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 16

4. Звіт по стоянках. Звіт по стоянках формується за інтуїтивно зрозумілим принципом: таблиця «Стоянки» містить в собі дані про початок стоянки, тривалість простою, часу закінчення простою, також фіксуються дані про місцезнаходження стоянки - вказується адреса.GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 17

5. Звіт по заправках. Даний звіт дозволяє дізнатися, де і коли була проведена заправка об'єкта.

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 18

6. Звіт по витраті палива. Звіт по витраті палива формується виходячи з норм витрати палива і розраховується, основуючись на даних кілометражу. Також формується звіт за даними високоточного датчика рівня палива, штатного датчика, витратоміра палива або інших вимірювальних приладів.

Загальна статистика:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 19

Графік зміни рівня палива:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 20

Мотогодини і запалювання:

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 21

7. Звіт по відвідуванню геозон. Якщо ви відзначите на карті об'єкти, що цікавлять вас,  або територію, то при проїзді через ці виділені області дані про таку подію будуть виводитися в таблицю звіту «Відвідування геозон».

GPS моніторинг з підключенням до CAN-шини зображення 22


Рекомендовані товари

Теги: GPS трекер, CAN-шина, трекер, контроль витрати палива, трекінг, контроль швидкості, контроль рівня масла, повний контроль авто

5 300 грн
5 049 грн
 • Виробник: GPSM
 • Код товару: 0174
 • Наявність: В наявності
 • Гарантія: 12 місяців
+ -
Купити
Швидко купити
Написати відгук
Відгуки покупців 13 отзывов

Написати відгук

Додати фото
Введіть код